Integracja Magento 2 z modułem SMTP

0,00 zł
W magazynie
SKU
smtp

Magento 2 SMTP pomaga poprawić reputację Twoich wiadomości e-mailowych, co jest kluczowe dla każdej kampanii marketingowej. Pożegnaj SPAMBOX! Dzięki przyjaznym w konfiguracji portom, hostowi i przejrzystym modułom oraz wytycznym użytkownika umieszczonym poniżej pól, to rozszerzenie z pewnością będzie przydatne dla każdego sklepu internetowego.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, Mageplaza SMTP pozwoli Ci na większą kontrolę nad dostosowaniem i testowaniem serwera SMTP w Magento 2. Dzięki temu zwiększasz szanse na skuteczną komunikację z klientami poprzez e-mail. To rozszerzenie jest dostępne zarówno dla wersji Community, jak i Enterprise Magento 2.

Podstawowe funkcjonalności tego modułu to:

  • Możliwość użycia własnego serwera SMTP,
  • Wsparcie dla ponad 20 dostawców SMTP,
  • Testowanie e-maili,
  • Tworzenie logów e-mail,
  • Tryb developerski,
  • W 100% darmowe oprogramowanie na zasadach Open-source,
  • Ponad 3.8 miliona pobrań. Użytkownicy nie mogą się mylić.

Więcej możliwości i funkcjonalności tego modułu można poznać na stronie producenta.

 

WprowadzenieCodziennie wysyłasz i odbierasz setki lub więcej wiadomości e-mail, ale tak naprawdę nie wiesz, czy trafią one do skrzynek pocztowych Twoich docelowych klientów. Dlatego powstało rozszerzenie SMTP dla Magento 2, jako rozwiązanie tego problemu.

Rozszerzenie SMTP dla Magento 2 pozwala właścicielowi sklepu Magento 2 dostosować serwer SMTP (Simple Mail Transfer Protocol), który przesyła wiadomości e-mail. Dzięki temu serwerowi wiadomości zostaną dostarczone bezpośrednio i automatycznie do wybranych klientów. Rozszerzenie oferuje elastyczną konfigurację z 21 różnymi serwerami SMTP, takimi jak Gmail, Hotmail, O2 Mail, Office365, Mail.com, Send In Blue, AOL Mail Orange, GMX, Outlook, Yahoo, Comcast lub własny serwer SMTP.

Warto zaznaczyć, że SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) to protokół służący do przesyłania wiadomości e-mail między serwerami pocztowymi. Dzięki niemu Twoje e-maile trafią tam, gdzie powinny, zamiast wylądować w folderze spamu. To ważne, aby Twoje wiadomości docierały do odbiorców i nie były uznawane za niechciany spam.

 

Rozszerzenie SMTP dla Magento 2 jest łatwe i elastyczne w konfiguracji. Właściciel sklepu może w prosty sposób ustawić lub zresetować dowolną opcję. Można je skonfigurować na wiele różnych sposobów, aby dostosować je do swoich potrzeb.

Oto kilka kluczowych funkcji tego rozszerzenia:

  1. Tryb debugowania SMTP: Rozszerzenie oferuje przydatny tryb debugowania. Pozwala to właścicielom sklepów na testowanie wiadomości e-mail poprzez zapis dokładnej kopii wysłanych e-maili do klientów, wraz z ich treścią. Dzięki temu można zidentyfikować i poprawić ewentualne błędy w wysłanych wiadomościach. Tryb debugowania umożliwia zarządzanie, podgląd lub przeglądanie czasu utworzenia wiadomości e-mail. Dzienniki można automatycznie usuwać za pomocą zadania cron lub ręcznie.
  2. Rejestracja e-maili: Wszystkie wysłane e-maile ze sklepu są przechowywane w dzienniku rozszerzenia Magento 2 SMTP. Administrator może przejrzeć treść wiadomości e-mail oraz odbiorców. Ponadto można sprawdzić czas wysłania i bieżący status (czy jest oczekujący, w trakcie przetwarzania czy nieudany).
  3. Testowa wiadomość e-mail: Ta funkcja pozwala administratorowi przetestować ustawienia SMTP i upewnić się, że działają poprawnie dla bieżącego sklepu.

 

Opis instalacji

 

Moduł Magento 2 SMTP jest darmowym rozwiązaniem dostępnym na stronie producenta, repozytorium github i z poziomu Composera. W krótkim opisie przedstawiłem główne funkcjonalności modułu. W tej instrukcji skorzystamy z najszybszej opcji instalacji - przez Composer z poziomu terminalu serwera połączonym zdalnie protokołem SSH. Zaczynamy.

Logujemy się po SSH do terminala naszego konta hostingowego, przechodzimy do katalogu głównego magento.

Sprawdzamy na początku, czy i jaką wersję Composera mamy dostępną. W razie braku pakietu Composer na naszym koncie hostigowym, możemy skorzystać z opcji instalacji poprzez pobranie i skopiowanie archiwum zip z modułem. Paczkę można pobrać bezpośrednio ze strony producenta lub z repozytorium github.

 


user@host:~/magento$ composer --version
Composer version 2.2.9 2022-03-15 22:13:37
 


U nas composer jest dostępny. Możemy przejść do instalacji modułu Mageplaza SMTP. W naszym przykładzie zainstalujemy moduł pod Magento 2.3.x.
Wpisujemy w tym celu komendę:

 


user@host:~/magento$ composer require mageplaza/module-smtp
Using version ^4.7 for mageplaza/module-smtp
./composer.json has been updated
Running composer update mageplaza/module-smtp
Loading composer repositories with package information
Updating dependencies
Lock file operations: 2 installs, 0 updates, 0 removals
  - Locking mageplaza/module-core (1.5.6)
  - Locking mageplaza/module-smtp (4.7.10)
Writing lock file
Installing dependencies from lock file (including require-dev)
Package operations: 2 installs, 0 updates, 0 removals
  - Downloading mageplaza/module-smtp (4.7.10)
  - Installing mageplaza/module-core (1.5.6): Extracting archive
  - Installing mageplaza/module-smtp (4.7.10): Extracting archive

 

Moduł został zaciągnięty do katalogu "magento/vendor/mageplaza/". Z raportu instalacji wynika, że dodatkowo pobrany został moduł mageplaza/core, czyli dodatkowy zestaw funkcji i konfiguracji dodawany przez producenta.

 

Sprawdzamy listę dostępnych modułów:

 

user@host:~/magento$ bin/magento module:status
...

List of disabled modules:
Mageplaza_Core
Mageplaza_Smtp

 

Następnie włączamy nowe moduły, aktualizujemy konfigurację magento, przeprowadzamy kompilację i czyścimy cache sklepu:

 


user@host:~/magento$ bin/magento module:enable Mageplaza_Core Mageplaza_Smtp
user@host:~/magento$ bin/magento setup:upgrade
user@host:~/magento$ bin/magento setup:di:compile
user@host:~/magento$ bin/magento setup:static-content:deploy pl_PL
user@host:~/magento$ bin/magento cache:flush

 

Moduł został zainstalowany, możemy przejść do panelu admina i przystąpić do konfiguracji.

W panelu admina magento przechodzimy do:  Stores -> Configuration -> Mageplaza Extensions -> SMTP

 

 

W zakładce Module information aktywujemy rozszerzenie.
General Configuration obejmuje uruchamienie wtyczki, konfigurację logów oraz czarnej listy adresów, które będą blokowane.
Kolejna pozycja opcje konfiguracyjne SMTP obejmuje pola do konfiguracji własnego serwera SMTP lub wyboru jednego z predefiniowanych dostawców. Tu wprowadzamy też dane dostępowe do naszej skrzynki oraz możemy przetestować połaczenie.
Na końcu znajdują się opcje developerskie do testowania powiadomień e-mail.

 

 

Po zapisaniu konfiguracji możemy zacząć korzystać z rozszerzenia SMTP, zyskując pełną kontrolę nad przepływem wiadomości e-mail w naszym systemie Magento.

 

Copyright © 2010-2021 by mage24.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.