Integracja Magento 2 z modułem niestandardowych stawek wysyłki - MagePal Custom Shipping Rates

0,00 zł
W magazynie
SKU
custom-shipping-rates

Moduł Magepal Custom Shipping Rates dla Magento 2 zapewnia dwie istotne funkcjonalności dla właścicieli sklepów Magento, aby w pełni kontrolować opcje wysyłki swojego sklepu. Moduł umożliwia szybkie dodawanie niestandardowych stawek wysyłki zarówno do tworzenia zamówień przez administratora, jak i dla klientów na stronie internetowej.

Oto kilka cech modułu Magepal Custom Shipping Rates:

  • Stawki wysyłki z góry ustalone: Dają klientom wygodę i przewidywalność, dokładną wiedzą, jaką kwotą zostaną obciążeni za wysyłkę, niezależnie od wielkości lub wagi zamówienia. To może pomóc usunąć wszelkie bariery w zakupach i poprawić wskaźnik konwersji,
  • Stały koszt wysyłki: Dzięki niemu możesz ustawić stały koszt wysyłki niezależnie od wartości zamówienia. To pozwoli Ci na stworzenie bardziej uproszczonego i wydajnego procesu realizacji zamówienia dla Twoich klientów, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia sprzedaży i lepszego ogólnego doświadczenia zakupowego,
  • Niestandardowe stawki wysyłki dla zamówień admina: Moduł umożliwia dodawanie niestandardowych stawek wysyłki dla zamówień admina. To rozwiązanie jest niezbędne dla firm, które przyjmują wiele zamówień telefonicznych lub mailowych i chcą oferować specjalne koszty wysyłki dla indywidualnych klientów.

Więcej możliwości tego modułu zostało opisanych pod poniższym linkiem.

Wprowadzenie

 

Rozszerzenie MagePal dla niestandardowych metod wysyłki zapewnia dwie istotne funkcjonalności dla właścicieli sklepów Magento, aby w pełni kontrolować opcje wysyłki swojego sklepu, umożliwiając szybkie dodawanie niestandardowych stawek wysyłki zarówno do tworzenia zamówień przez administratora, jak i dla klientów na stronie internetowej.

Stawki wysyłki ustalane z góry dają klientom wygodę i przewidywalność, że dokładnie wiedzą, ile zostaną obciążeni za wysyłkę, niezależnie od wielkości lub wagi zamówienia. To w znaczącym stopniu upraszcza poroces zakupowy i może wpłynąć pozytywnie na wskaźnik konwersji.

Dzięki rozwiązaniu Custom Shipping Rates, możesz ustawić stały koszt wysyłki niezależnie od wartości zamówienia. To pozwoli Ci na stworzenie bardziej uproszczonego i wydajnego procesu realizacji zamówienia dla Twoich klientów, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia sprzedaży i lepszego ogólnego doświadczenia zakupowego.


Opis instalacji

 

Moduł MagePal Custom Shipping Rates jest dostępny w serwisie github, na stronie producenta i z poziomu managera pakietów Composer. Podstawowe zastosowanie modułu opisałem już w krótkim opisie. W tej instrukcji skorzystamy z najszybszej opcji instalacji, czyli przez Composer z poziomu terminalu serwera połączonepo zdalnie protokołem SSH. Zaczynamy.

Logujemy się po SSH do terminala naszego konta hostingowego, przechodzimy do katalogu głównego magento.

Sprawdzamy na początku, czy i jaką wersję Composera mamy dostępną. Jeśli z jakichś powodów polecenia composera nie są dostępne należy skontaktować się z administratorem serwera lub zainstalować moduł ręcznie, paczką pobraną z github'a.

 

user@host:~/magento$ composer --version
Composer version 2.2.9 2022-03-15 22:13:37

 


U nas composer jest dostępny. Możemy przejść do instalacji modułu Custom Shipping Rates. W naszym przykładzie zainstalujemy moduł pod Magento 2.3.x.
Wpisujemy w tym celu komendę:

 


user@host:~/magento$ composer require magepal/magento2-customshippingrate
Using version ^1.7 for magepal/magento2-customshippingrate
./composer.json has been updated
Running composer update magepal/magento2-customshippingrate
Loading composer repositories with package information
Updating dependencies
Lock file operations: 2 installs, 0 updates, 0 removals
  - Locking magepal/magento2-core (1.1.13)
  - Locking magepal/magento2-customshippingrate (1.7.0)
Writing lock file
Installing dependencies from lock file (including require-dev)
Package operations: 2 installs, 0 updates, 0 removals
  - Downloading magepal/magento2-core (1.1.13)
  - Downloading magepal/magento2-customshippingrate (1.7.0)
  - Installing magepal/magento2-core (1.1.13): Extracting archive
  - Installing magepal/magento2-customshippingrate (1.7.0): Extracting archive


Moduł został zaciągnięty do katalogu "magento/vendor/magepal/". Z raportu instalacji wynika, że dodatkowo pobrany został moduł magepal/magento2-core czyli zestaw funkcji i konfiguracji domyślnie dodawany przez tego producenta.

Następnie włączamy nowe moduły, aktualizujemy konfigurację magento, przeprowadzamy kompilację i czyścimy cache sklepu:

 


user@host:~/magento$ bin/magento module:enable MagePal_Core MagePal_CustomShippingRate
user@host:~/magento$ bin/magento setup:upgrade
user@host:~/magento$ bin/magento setup:di:compile
user@host:~/magento$ bin/magento setup:static-content:deploy pl_PL
user@host:~/magento$ bin/magento cache:flush


Moduł został zainstalowany, możemy przejść do panelu admina i przystąpić do konfiguracji.

W panelu admina magento przechodzimy do:  Stores -> Configuration -> Sales -> Shipping Methods -> MagePal Custom Shipping Rate

Tu włączamy rozwiązanie, określamy tytuł, następnie konfigurujemy poszczególne metody dostawy wraz z ich kosztami.

 

 

Ciekawą funkcją, jest możliwość dynamicznej zmiany kosztu dostawy, przy zamówieniach tworzonych z panelu admina magento.
W sytuacjach, gdy klient zmienia ilość zamówionych produktów lub np. miejsce ich dostawy, możemy w łatwy sposób odpowiednio skorygować koszty dostawy:

 

 

W procesie zamówienia widnieją nowe opcje dostawy zdefiniowane w konfiguracji modułu:

 

Copyright © 2010-2021 by mage24.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.