Integracja Magento 2 z platformą Ceneo.pl

0,00 zł
W magazynie
SKU
ceneo

Moduł Ceneo dla Magento 2 to wtyczka, która umożliwia integrację sklepu e-commerce z systemem Ceneo. Dzięki tej integracji, użytkownicy mogą łatwo przesyłać oferty z Magento 2 na Ceneo, co pozwala na szybkie zarządzanie ofertami i ich aktualizację. Moduł umożliwia także pełną kontrolę nad ofertami, w tym ich ceną, stanem magazynowym i opisem. Certyfikat Ceneo.pl dla modułu potwierdza, że posiada on pełen zakres funkcjonalności i narzędzi wspierających integrację sklepu z serwisem.

Integracja Ceneo dla Magento 2, ma trzy podstawowe funkcjonalności:

  • Tworzenie feed'u produktów: wystawianie produktów (części lub wszystkich) w jednej z największych porównywarek cen w Europie, bezpośrednio z poziomu swojego sklepu Magento.
  • Integracja z funkcją 'Kup Teraz Ceneo.pl': czyli umożliwienie klientom zakupów w naszym sklepie bezpośrednio z platformy Ceneo. Według producenta znacznie poprawia ona sprzedaż i pozyskiwanie nowych klientów.
  • Integracja z funkcją 'Zaufane Opinie': czyli prowadzonym przez Ceneo programem do pozyskiwania wartościowych i autentycznych opinii zweryfikowanych klientów.

Na stronie Ceneo możemy odnaleźć pełny opis integracji pod poniższym linkiem.

Wprowadzenie

 

Ceneo to wiodący serwis e-commerce w Polsce, który umożliwia porównanie cen produktów z różnych sklepów internetowych. Serwis został założony w 2005 roku i od tego czasu stał się jednym z najpopularniejszych portalem do robienia zakupów online. Ceneo oferuje szeroki wybór produktów, w tym elektronikę, odzież, kosmetyki, artykuły spożywcze i wiele innych. Serwis umożliwia łatwe porównanie cen i ofert z wielu sklepów internetowych, co pozwala użytkownikom na znalezienie najlepszej oferty. Moduł posiada certyfikat Ceneo.pl, który potwierdza, że platforma posiada pełen zakres funkcjonalności i narzędzi wspierających integrację sklepu z serwisem. Ceneo umożliwia integrację z aż 38 platformami e-commerce, w tym Magento 2. Ceneo.pl sp. z o.o. należy do jednej grupy kapitałowej z Allegro.pl sp. z o.o.. W ciągu 18 lat działalności Ceneo zdobyło zaufanie użytkowników i partnerów biznesowych, a dzięki ciągłemu i dynamicznemu rozwojowi serwisu, wyznacza nowe standardy e-commerce.


Opis instalacji

 

Moduł Ceneopl jest darmowy ale dostępny tylko na stronie producenta i można go pobrać w formie archiwum zip tutaj. W krótkim opisie i wprowadzeniu podałem główne funkcjonalności modułu. Do instalacji rozwiązanie będzie nam potrzebny klient SFTP np. FileZilla. Zaczynamy.

Logujemy się połączeniem szyfrowanym SFTP do naszego konta hostingowego. Do folderu tymczasowego przenosimy paczkę z modułem, następnie ją rozpakowujemy. Klienta SFTP możemy już wyłączyć i przełączyć się na połączenie SSH z terminalem magento.

Przechodzimy do głównego katalogu magento i tworzymy docelowy katalog dla modułu:

 

user@host:~/magento$ mkdir app/code/CeneoPl/Ceneopl

 

Tu wklejamy zawartość rozpakowanego wcześniej archiwum zip.

 

user@host:~/magento$ cp -r ../temp/pliki_modulu/ app/code/CeneoPl/Ceneopl

 

Sprawdzamy czy poprawnie przenieśliśmy paczkę. W liście dostępnych - wyłączonych modułów powinien pojawić się nowy rekord:

 

user@host:~/magento$ bin/magento module:status
List of disabled modules:
CeneoPl_Ceneopl

 

W kolejnym kroku włączamy nowy moduł, aktualizujemy konfigurację magento, przeprowadzamy kompilację i czyścimy cache sklepu:

 

user@host:~/magento$ bin/magento module:enable CeneoPl_Ceneopl
user@host:~/magento$ bin/magento setup:upgrade
user@host:~/magento$ bin/magento setup:di:compile
user@host:~/magento$ bin/magento setup:static-content:deploy pl_PL
user@host:~/magento$ bin/magento cache:flush


Moduł został zainstalowany, znajduje się na liście aktywowanych wtyczek. Teraz przechodzimy do panelu admina i przystąpujemy do konfiguracji.

W panelu admina magento przechodzimy do:  Stores -> Configuration -> Ceneo.

Tu mamy dostępne trzy opcje:

  • Orders - czyli aktywacja 'Ceneo - Kup Teraz',
  • Feed - czyli opcja generowania pliku z produktami, które udostępnimy na platformie Ceneo,
  • Reviews - czyli aktywacja funkcjonalności 'Zaufane Opinie'.

 

Ceneo - Kup Teraz:

W tym miejscu uruchamiamy funkcjonalność, podajemy klucz API z panelu Ceneo oraz definiujemy okresy w których synchronizowane będą zamówienia złożone w Ceneo z naszym systemem Magento. W kolejnej są opcje mapowania pól. Ustawiamy je zgodnie z naszym systemem i preferencjami.

 

 

Ceneo Feed:

Druga opcja to fukcjonalość do generowania pliku XML z danymi produktów z naszego sklepu, jakie chcemy wystawić w serwisie Ceneo.
Definiujemy tu niezbedne atrybuty produktów.

 

 

Zaufane Opinie:

Trzecią funkcjonalnością modułu Ceneopl dla Magento 2, jest opcja uruchamienia tzw. Zaufanych Opinii. Klient składający zamówienie na nasz produkt przez platformę Ceneo, lub bezpośrednio z naszego sklepu, po określonym czasie otrzyma mail z prośbą o wystawienie opinii. Takie opinie sumują się z czasem na naszym koncie Ceneo. Można wyświetlać je również jako widget w sklepie Magento. Dużo pozytywnych opinii wpływa na lepszy odbiór sklepu wśród nowych klientów.

 

 

W razie problemów z konfiguracją modułu polecam skorzystać z instrukcji producenta, dostępnej na stronie Ceneo i w razie potrzeby kontaktu drogą mailową.

 

Copyright © 2010-2021 by mage24.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.