Integracja Magento 2 z One Step Checkout

0,00 zł
W magazynie
SKU
one-step-checkout

Moduł One Step Checkout dodaje do Magento 2 alternatywny wygląd dla procesu składania zamówienia. W domyślnym widoku "checkout" mamy podział na dwie strony, jedną z danymi klienta i dostawą, drugą z metodami płatności. W przypadku OneStepCheckout wszystko znajduje się na jednej stronie, najczęściej rozdzielone na trzy kolumny. Tego typu rozwiązanie pozwala na zoptymalizowanie procesu składania zamówienia, w znaczny sposób poprawia przejrzystość całego procesu i z wymiernym skutkiem obniża odsetek porzuconych koszyków.

Najważniejsze cechy modułów one step checkout to:

  • Jedna strona: Moduły One Step Checkout dla Magento 2 pozwalają na wyświetlenie wszystkich wymaganych pól i informacji dotyczących procesu składania zamówienia na jednej stronie. Dzięki temu klienci nie muszą przechodzić przez wiele stron, co przyspiesza proces składania zamówienia.
  • Dostosowywanie: Moduły One Step Checkout dla Magento 2 pozwalają na dostosowanie wyglądu i układu strony składania zamówienia do indywidualnych potrzeb sklepu internetowego.
  • Kompatybilność: Moduły One Step Checkout dla Magento 2 są kompatybilne z niemal 100% zewnętrznych rozszerzeń, w tym metod płatności, metod wysyłki, motywów i innych.
  • Bezpieczeństwo: Moduły One Step Checkout dla Magento 2 zapewniają bezpieczeństwo płatności poprzez wykorzystanie certyfikatów SSL i innych zaufanych metod.

Listę najciekawszych modułów tego typu możesz przejrzeć pod tym linkiem.

Wprowadzenie

 

One Step Checkout dla Magento 2 to rozwiązanie, które pozwala na zoptymalizowanie procesu składania zamówienia w sklepie internetowym. Moduły One Step Checkout dla Magento 2 pozwalają na wyświetlenie wszystkich wymaganych pól i informacji dotyczących procesu składania zamówienia na jednej stronie. Dzięki temu klienci nie muszą przechodzić przez wiele stron, co przyspiesza proces składania zamówienia. Moduły One Step Checkout dla Magento 2 pozwalają na dostosowanie wyglądu i układu strony składania zamówienia do indywidualnych potrzeb sklepu internetowego. Są one kompatybilne z niemal 100% zewnętrznych rozszerzeń, w tym metod płatności, metod wysyłki, motywów i innych. Moduły One Step Checkout dla Magento 2 zapewniają bezpieczeństwo płatności poprzez wykorzystanie certyfikatów SSL i innych zaufanych metod.

 

Opis instalacji

 

Na rynku jest wiele tego typu modułów, dostarczanych przez różnych producentów i w różnych cenach. W tym przykładzie sprawdzimy moduł Amasty One Step Checkout.
Po dokonaniu zakupu w panelu Amasty mamy dostęp do modułu. Możemy go pobrać i zainstalować na dwa sposoby - instalując przez Composer bezpośrednio w terminalu systemu magento lub pobrać paczkę z modułem. Tym razem wgramy pliki modułu ręcznie. Zaczynamy.

Mając gotową paczkę pobraną na nasz komputer, łączymy się połączeniem SFTP z serwerem naszego sklepu. Do katalogu tymczasowego (/temp/module/) przenosimy paczkę z modułem.

Następnie logujemy się po SSH do terminala naszego konta hostingowego, przechodzimy do katalogu głównego magento.
Tworzymy ręcznie katalog dla modułu One Step Checkout, w naszym przypadku będzie to komenda:

user@host:~/magento$ mkdir app/code/Amasty


Teraz do utworzonego katalogu kopiujemy rozpakowane pliki modułów z naszego katalogu tymczasowego:

user@host:~/magento$ cp -r ../temp/module/Amasty/* app/code/Amasty


Oprócz docelowego modułu Checkout, znajdą się tam też moduły pomocnicze, jak Baze czy Geoip. Upewniamy się że w katalogu modułu znajdują się odpowiednie katalogi i pliki:

user@host:~/magento$ ls app/code/Amasty/
Base  Checkout  Geoip


Teraz możemy włączyć zainstalowane modułu, zaktualizować konfigurację magento i wygenerować pliki statyczne:

 

user@host:~/magento$ bin/magento module:enable Amasty_Base Amasty_Geoip Amasty_Checkout
user@host:~/magento$ bin/magento setup:upgrade
user@host:~/magento$ bin/magento setup:di:compile
user@host:~/magento$ bin/magento setup:static-content:deploy pl_PL
user@host:~/magento$ bin/magento cache:flush


Moduł został zainstalowany, możemy przejść do panelu admina i przystąpić do konfiguracji.

W panelu admina magento przechodzimy do:  Stores -> Configuration -> Amasty Extensions -> One Step Checkout.


W sekcji General uruchamiamy moduł, definiujemy podstawowe funkcjie, jak składanie zamówień przez niezalogowanych, tworzenie konta z poziomu checkoutu, czy funkcje optymalizacyjne:

 

 

W kolejnych zakładkach mamy możliwość zdefiniowania położenia poszczególnych pól fomularzy, określenie kolorów elementów, uruchomienia dodatkowych funkcji odnoście czasu dostawy oraz opcji autmatycznego uzupełniania części danych.

 

 

Po uzupełnieniu konfiguracji, zapisie danych i odświeżeniu cache magento, na frontend sklepu będzie dostępny nowy checkout - czyli proces składania zamówienia.

 

Copyright © 2010-2021 by mage24.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.