Jak wygenerować mapę witryny (Sitemap XML) w Magento 2

Mapa witryny to plik XML zawierający link do wszystkich stron w Twojej witrynie. Jest używany przez wyszukiwarki w celu właściwego indeksowania witryny. W Magento 1 ta opcja nosiła nazwę Mapa Google i znajdowała się w zakładce Katalog. Jednak sytuacja zmieniła się w Magento 2.

Aby uzyskać dostęp do strony konfiguracji mapy witryny, musisz uzyskać dostęp do obszaru administratora witryny i przejść do opcji Sklepy -> Konfiguracja.

 

Stamtąd przejdź do sekcji Katalog-> Mapa witryny XML.

 

 

Tutaj będziesz musiał rozwinąć wszystkie poszczególne zakładki strony konfiguracji:

 

 

W przypadku kategorii, produktów i opcji CMS masz częstotliwość i priorytet tworzenia nowych wpisów, a także opcję dodawania zdjęć produktów do mapy witryny.

 

W Ustawieniach generowania będzie można włączyć generowanie mapy witryny i ustawić dla niej porę dnia (jeśli wybierzesz na przykład częstotliwość dzienną).

 

W sekcji Ograniczenia pliku mapy strony  możesz wybrać limit adresów URL na plik i maksymalny rozmiar pliku (w bajtach). Musisz też zdecydować, czy chcesz dodać odniesienie mapy witryny do pliku robots.txt. To sprawi, że wyszukiwarki automatycznie ją znajdą.

 

 

Po skonfigurowaniu mapy witryny kliknij przycisk w prawym górnym rogu Zapisz konfigurację. Gratulacje, właśnie ulepszyłeś SEO swojego sklepu Magento 2.
Copyright © 2010-2018 by mage24.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.