Jak włączyć obsługę certyfikatu SSL w Magento 2

Zabezpieczenie SSL sklepów internetowych stało się standardową procedurą w branży e-commerce. Nie tylko zwiększy to bezpieczeństwo odwiedzających, ale także ochroni ich kartę kredytową i dane osobowe poprzez ich zaszyfrowanie. Włączenie SSL w Twoim Sklepie również przyciągnie więcej klientów, a Twoja firma zyska większą wiarygodność.

Po zainstalowaniu protokołu SSL na swojej domenie musisz włączyć go w panelu administratora Magento 2, przechodząc do sekcji Sklepy-> Konfiguracja -> Sieć.

Teraz w sekcji wybierz Bazowy URL (bezpieczne)  zmodyfikuj pierwsze pole Zabezpieczony bazowy URL, zmieniając początek adresu z http:// na https://

 

Jeśli chcesz, aby front-end sklepu był otwierany tylko przez HTTPS, ustaw Używaj bezpiecznych URL na Storefront na Tak. Pamiętaj, że może to mieć negatywny wpływ na wydajność Twojej witryny, ponieważ spowoduje załadowanie każdego elementu za pośrednictwem https, a nie tylko poufnych informacji.

 

 

Aby zabezpieczyć obszar administracyjny swojego sklepu za pomocą protokołu SSL, ustaw opcję Użyj zabezpieczonych URLi dla admin na Tak.

Gratulacje, Twój sklep Magento 2 jest teraz bezpieczniejszy.
Copyright © 2010-2018 by mage24.pl powered by Magento 2. Aby zapewnić najwyższą jakość usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookie przeglądarki internetowej.